aktualizováno: 29.09.2023 10:30:57

AANETdružstvo

Humor - Vánoční svátky

Vítejte na stránce aanetdruzstvo.wbs.cz v sekci Stránka věnovaná Vánočním svátkům 2010

V horečném tempu vánoční doby míváme sklon zapomínat na poselství a příslib, které Vánoce zvěstují. Velmi často býváme v zajetí toho, co všechno ještě musíme stihnout na poslední chvíli. Pospícháme, tlačíme a strkáme se a málem že srážíme lidi shánějící ten extra dárek. Opravdová krása Vánoc se spíše nachází v jednoduchosti - jednoduchosti pramenící z uvědomění a umění naslouchat. Neboť čím více nasloucháme okolnímu světu, tím plněji si uvědomujeme nesnáze a bolesti, hněv, vypětí a vyčerpání

Darujte o příštích Vánocích dar, který má trvalou hodnotu, dar, který vás nadlouho přežije. "Prokazujte laskavost a konejte nezištné krásné skutky." Jen do toho, zkuste to! Pro vás je to jen maličkost. Ale jsem si jist, že lidé kolem vás budou udiveni a svět bude ohromen. Jen do toho, buďte laskaví ostošest. Takové šoky svět moc potřebuje.

   Vánoční večírek.  

 I letos jsme uspořádali Vánoční večírek pro pracovníky a přátele naši splolečnosti. Večírek se konal letos mimořádně v obytném autě  našeho předsedy, které se mu podařilo v letošním roce sehnat jako výhodný kup.                                                                                                                      

  Vyhodnocení roku 2010 provedla Anna Halouzková, která mimo jiné uvedla :  s radostí Vám můžeme oznámit, že jsme v průběhu podzimu přívítali mezi svými klienty takové značky a zákazníky jako jsou Halouzka družstvo, Aanetobchod, Tradebank, Liako, Netax a pod. Mohu zde také oznámit, že v roce 2011 nás čeká mnoho změn, které by měli vylepšit hospodaření firmy a tím zajistit její další rozvoj. Protože všechno má mít svá pravidla byl také projednán a schválen  manuál na přípravu firemních večírků.

                                                                                                                   Zůčastnili se zaměstnanci firmy, ale i mnoho hostů. K dobré náladě nám zahrála  již tradičně Aanet kapela složená především ze zaměstnanců společnosti.  Atmosféra byla skvělá a konečně jsme se tak trochu odreagovali od velkého pracovního nasazení způsobeného vyřízováním objednávek před koncem roku.

Firemní večírek skončil až v pozdních ranních hodinách. Už se těšíme na nový rok 2011. Co nás asi čeká?

Silvestr

Silvestr (v některých jazycích a dříve také u nás Sylvestr) je mužské křestní jméno latinského původu (silva – les, silvestris – lesní, tedy „muž z lesa“). Podle českého a slovenského kalendáře má svátek 31. prosince (protože 31. prosince 335 zemřel papež Silvestr I.), tedy na konci roku, proto na tento den připadají silvestrovské oslavy. Ženským protějškem je Silvie.

 Silvestrovská fotogalerie 2011.Soukolí osudu rychle se točí, hodiny odbíjí... Jak ten čas frčí! Važme si proto každičké vteřiny, jako by přístí rok pro nás byl jediný... Proto se radujme z každičké drobnosti, za hlavu hodmě veškeré starosti! Ať je ten příští rok plný dobrých zvěstí, přejme si navzájem lásku, zdraví, štěstí! Novoroční předsevzetí ať se Vám vyplní, srdce ať se radostí zaplní,do nového roku ať vstoupíte s radostí,se zdravím, štěstím a bez starosti!   

 

 

Půlnoční petardy mají zahnat zlé duchy

Hlučné silvestrovské petardy a pestré ohňostroje mají dávný původ – při každé změně roku se lidé chtěli podle německých médií bránit proti zlým duchům, a proto pořádali hlučné průvody a práskali bičem, aby zlé síly zahnali.

Petardy, dělobuchy, bouchací kuličky, ohňostroje – to je pro mnohé nezbytný doplněk silvestrovských oslav. Ale pozor! Odborníci zdůrazňují, že přílišný „rachot“ při vítání Nového roku může zcela vážně přinést dočasné, ale bohužel i nevratné poškození sluchu.