aktualizováno: 19.08.2018 16:55:26

AANETdružstvo

Prodej knih-antikvariát
Gramofonové desky
Gramofonové desky
Pohlednice pro sběratele
Pohlednice pro sběratele
Beta videocassette
Beta videocassette
DVD filmy
          DVD filmy
CD‚ v papírových obalech
   CD‚ v papírových obalech
Videokazety originální
   Videokazety originální
CD nosiče-pohádky
     CD nosiče-pohádky
Audiokazety originální
    Audiokazety originální
Školní nástěnné mapy
   Školní nástěnné mapy
Fotoaparáty pro sběratele
   Fotoaparáty pro sběratele
Papírové peníze
Papírové peníze

 

 

Pro nabídku  v e-shopu klikni na příslušný obrázek.

   
 Použité knihy-antikvariát   Detektivky-záhady
 

 Odborné knihy   Kuriozity-staré knihy
   
 Rodokapsy   Staré německé  knihy
   
 Učebnice skripta   Návody k použití
   
 Knihy z vyd. Saturn  Knihy z vyd. Magnet 
   
 Náboženství    Vydavatelství OMNIA

 

Vyjmečná příležitost.Nabízím faksimili středověké knihy Za výhodnou cenu. E-shop.  Velislavova Bible.

Faksimile knihy Horae principii de Rohan.Takzvané knihy hodinek. E-shop

Doporučuji osobní odběr.

 

Upozornění: Veškeré tituly jsou současně nabízeny i přímo na prodejně a může se tedy stát, že Vámi vybraný titul již byl prodán, ale nestihl se odepsat z on-line nabídky. Za tuto skutečnost se Vám předem omlouváme.

 Pravidla dobrého nákupu: Všechny ceny   v antikvariátu jsou uvedeny v Kč a jsou konečné (při nákupu většího množství je možné domluvit individuální slevu)

Mírné opotřebení knihy odpovídající jejímu stáří není v jejím popisu uváděno.

Při osobním odběru budou knihy v našem antikvariátu rezervovány 7 dní od data potvrzení o připravení objednávky, při zaslání poštou předáváme poště  do 7 pracovních dnů od potvrzení o zaslání žádaného zboží. Pokud nejste se zásilkou spokojeni, volejte reklamační oddělení 702 145 632.Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém došly. Poštovné  do ciziny je  individuální (o jeho výši budete informováni před odesláním), balné neúčtujeme.

Objednávky do zahraničí,realizujeme pouze při platbě předem.

 

10 rekordů ze světa knih a tisku      Přemýšleli jste někdy o tom, jaké knihkupectví na světě je největší? Nebo co je vůbec nejprodávanější knihou světa? Dnešní článek vám představí 10 fascinujících zajímavostí ze světa tisku!

 1  Nejprodávanějším světovým autorem je Agatha Christie. Vydala celkem 78 románů, kterých se na světě (v angličtině a překladech do 44 jazyků) prodalo 2 miliardy výtisků.  
2  Nejprodávanější knihou světa je Bible. Jen v letech 1815 - 1999 se jí na světě prodalo 3,88 miliardy výtisků. 3  Nejprodávanějším deníkem na světě je Deník Anny Frankové, deník mladé židovské dívky z Amsterdamu, která se i se svou rodinou a přáteli během 2. světové války skrývala před nacisty. Byl přeložen do 25 jazyků a po celém světě se prodalo 25 milionů výtisků. Nejplodnějším světovým prozaikem je brazilský spisovatel José Carlos Ryoki de Alpoim Inoue. Od roku 1986 do roku 1996 vydal celkem 1046 sci-fi románů, westernů a detektivek. 5  Nejstaršími autory jsou sestry Sarah a Elisabeth Delanyovy, kterým v roce 1994 vyšla jejich autobiografie. Tehdy jim bylo 105 a 103 let. V roce 1997 vyšlo pokračování, které psala už pouze Sarah. 6 Největší knihkupectví na světě je v New Yorku. Barnes and Noble Bookstore zabírá plochu 14 330 metrů čtverečních a má 20,71 kilometrů polic. Nejprodávanějším časopisem je měsíčník Reader's Digest. Vycházet začal v roce 1922 a jeho současný náklad přesahuje 27 milionů výtisků. Vychází v 18 jazycích - včetně češtiny. 8  Nejprodávanějším zpravodajským časopisem na světě je Time, který poprvé vyšel roce 1926 a jen v druhé polovině roku 1998 se ho v USA prodalo 4,06 milionů výtisků.¨ Největší počet novinových titulů vychází patrně v Indii. V roce 1995 tam existovalo 4235 různých novinových periodik  10 Nejtěžší výtisk novin vyšel 14. září 1987. Nedělní číslo New York Times mělo tehdy 1612 stran a vážilo 5,4 kg.

TOPlist